Снимка: БГНЕС/EPA

Рафаел Надал отпадна във втория кръг на турнира на клей от сериите "Мастърс 1000" в Рим. Тенисистът отстъпи с 1:6, 3:6 пред поставения под номер 7 в схемата Хуберт Хуркач от Полша.

Надал, който в последните две години се бори почти постоянно с различни физически проблеми, изигра мач, който беше много далеч от зададените от него стандарти. Двубоят можеше все пак да има и друга развръзка, ако испанецът не бе пропуснал пет брейк бола още в първия гейм на мача.

След като измъкна драматичния първи гейм, Хуркач се успокои и постоянно тормозеше Надал с мощни сервиси, като допълнително бе улеснен и от грешките на съперника си. Във втория сет Хуркач отново доминираше, като направи нови два пробива, за да спечели мача за 93 минути.

В третия кръг полякът ще срещне аржентинеца Томас Мартин Етчевери, който победи бразилеца Тиаго Сейбот Вилд с 6:3, 7:5.