Арда Кърджали обърна с 2:1 Ботев Пловдив като домакин в среща от плейофите в групата, в която се води битка за баража за Лигата на конференциите. Така спорът за 7-ото място става все по-ожесточен в оставащите 3 кръга до края.

Гостите от Пловдив откриха резултата в 31-ата минута. След почивката обаче тимът на Николай Киров – Белия стигна до пълен обрат. Първо бившият юноша на „канарчетата“ Борис Тютюков изравни в 64-ата минута. Драматичният обрат се случи в 85-ата минута, когато Йонас Там си вкара автогол.

Двата отбора изнесоха зрелищен мач. Положенията изобилстваха и пред двете врати, като и домакините, и гостите пропиляха още куп отлични шансове за попадения. Поражението за „жълто-черните“ дойде 4 дни преди финала за Купата на България срещу Лудогорец.

Така Арда Кърджали е на 9-ото място след добавените точки, като вече има на актива си 44. Ботев Пд е 8-и с 45, колкото има и ЦСКА 1948, който за момента заема заветното 7-о място.