Снимка БГНЕС

"Реал" (М) пак стигна до финала на Шампионската лига след запазената му марка "инфарктен край".  До 88-ата мин играчите на кралския клуб губеха 0:1 от "Байерн" (М) на своя "Бернабеу".

С 2 гола на резервата Хоселу в рамките на 3 минути обаче белия балет обърна мюнхенци - 2:1 и продължава към финала с общ резултат 4:3. Съперник там е друг немски тим "Борусия" (Д).

Алфонсо Дейвис даде аванс за баварците в 68-ата минута. Треньорът на "Реал" (М) Карло Анчелоти пробва какво ли не в минутите след гола на "Байерн", но нищо не даде резултат. Затова прибегна до последния си жокер - испанският таран Хоселу.
Дълбоката резерва в мадридския клуб се появи в 81-ата минута. 7 по-късно Хоселу изравни след груба грешка на вратаря на "Байерн" Мануел Нойер. В първата от добавеното продължение Хоселу отново вкара за кеф на препълнения до краен предел "Бернабеу".

"Реал" (Мадрид) определено бе по-добър от каращия най-слабия си сезон от 12 г. "Байерн" и го отстрани в полуфиналите на Шампионската лига заслужено.

Баварците обаче с право са недоволни, че полският съдия Шимон Марчиняк в 13-ата мин на продължението  при центриране на Йосуа Кимих към Матайс де Лихт, който вкара в мрежата на домакините за 2:2, свири края.

Засада можеше и да имаше, но това нямаше как да бъде проверено. Мачът бе свършил. Де Лихт обяви след срещата: "Съдията ми каза: Извинявайте." "Това е разликата с "Реал", допълни нидерландецът.