Копенхаген елиминира Локомотив Пловдив в Лигата на Конференциите, след като спечели реванша от третия предварителен кръг с категоричното 4:2. Преди седмица двата тима врътнаха 1:1 в България.

Датчаните натиснаха от самото начало и десният им бек Кевин Дикс направи мача на живота си още до 20-ата минута, когато успя да се разпише на два пъти.

Димитър Илиев върна "смърфовете" в играта, но малко преди паузата Пеп Биел върна аванса от два гола на своите. Три минути след подновяването на играта Мохамед Дарами ликвидира надеждите на пловдивчани с ново попадение за Копенхаген.

До края на двубоя домакините не изпуснаха инициативата, а двайсетина минути преди края на редовното време гредата спаси Локо от нов гол след снаряда на Винд. В 86-ата минута Локо намали пасива си на 2:4 след гол на Салинас, но така и не успя да притисне своя опонент.