Левски си върна първото място в "А" група, след като победи Славия с 2:0 в столичното дерби от 17-ия кръг на "А" група.

Роман Прохазка откри резултата на "Герена" в 16-ата минута с хубав прехвърлящ удар, а в края на първото полувреме Джереми де Ноойер вкара първия си гол за Левски в 18 двубоя с плътен изстрел.

Възпитаниците на Стойчо Стоев през цялото време играха с настроение и успехът им можеше да бъде далеч по-убедителен, ако не бяха пропуските пред вратата на Марио Кирев. Въпреки това, столичани взеха 3-те точки и вече имат 34, а преследвачите Лудогорец и Литекс са с по 31 т.

В следващия кръг Левски има тежко гостуване на Берое в Стара Загора, докато "белите" приемат Монтана. Мачовете са съответно на 2-ри и 3-ти декември.