Роджър Федерер триумфира в родния си Базел, след като на финала срази своя най-труден съперник Рафаел Надал с 6:3, 5:7, 6:3.

Мачът между двамата продължи 2 часа и 5 минути.

Очакванията за лесна победа на Маестрото не се опровергаха и той трябваше да се помъчи доста, докато стигне до успеха.

В първия сет Рафа пропусна шанс да пробие още при първия гейм на своя противник, но след това Маестрото достигна до пробив в петия гейм и аванс от 3:2.

В последния гейм от частта швейцарецът достигна до още един пробив и така спечели първия сет.

Вторият сет бе много равностоен, като Рафа спаси точка за пробив в шестия гейм. Испанецът бе много нахъсан и стигна до пробив за 6:5, а след това си взе лесно подаването и така прати мача в трети сет.

Заключителната част бе решена от един единствен пробив в осмия гейм и така Маестрото стигна до големия триумф.

С успеха си Фед Експрес защити трофея си от миналия сезон ,а суперкласиата между двамата бе първа от 644 дни, тъй като двамата не се бяха срещали от именно толкова време.

Мачът бе 44-и в тяхното велико съперничество и първа победа за Федерер над Матадора от 2012 година насам с която той прекрати серията си от 5 поредни загуби срещу испанеца.

Титлата в Базел е седма за великия швейцарец.