Снимка: Reuters, архив

Монако постигна класическа домакинска победа с 3:0 над Бастия в мач от 29-ия кръг на френското първенство.

Българският нападател на домакините Димитър Бербатов стартира срещата от резервната скамейка, но това бе очаквано, след като Леонардо Жардим бе обявил още преди мача, че ще го съхрани за сблъсъка с Арсенал.

Все пак той влезе на терена в 64-ата минута, но не успя да се разпише до края.

В 22-ата минута домакините стигнаха до първия си гол, след като Мартиал с глава засече прекрасно центриране на Дирар и заби топката в противниковата врата.

В 34-ата минута домакините пропуснаха дузпа, след като ударът на Курзава от "бялата точка" бе спасен. За нарушението в наказателното поле гостите останаха с човек по-малко, след като Диаките бе изгонен след директен червен картон.

Малко след почивката обаче Матеус Карвальо удвои преднината на домакините след удар от точката на дузпата, а крайното 3:0 оформи Мартиал с втория си гол в мача, който падна в 52-ата минута.

В 72-ата минута гостите останаха с 9 души, след като и Джовани Сио бе изгонен от игра.

След победата Монако заема 4-о място с 50 точки, докато Бастия е на 10-о с 36 пункта. Лидер е Олимпик Лион с 57 точки.