Снимка: Булфото

Лудогорец отпадна с високо вдигната глава от Шампионската лига след равенство 2:2 с Ливърпул в среща от група "В" на турнира, която се игра на националния стадион "Васил Левски".

Българският първенец имаше нужда само от две минути, за да открие резултата чрез Дани Абало, който се възползва от слаба намеса на Симон Миньоле.

Ливърпул обаче отговори почти веднага чрез Рики Ламбърт, наказал недопустима грешка в отбрана на Козмин Моци. В 37-та минута гостите осъществиха пълен обрат, когато Джордан Хендерсън материализира чудесното подаване на Рахим Стърлинг.

През второто полувреме Лудогорец беше по-активният отбор и заслужи изравнителния гол в 88-та минута. Георги Терзиев се оказа на правилното място след изпълнение на корнер и реализира с глава.

Българският тим отпада от турнира, но го прави повече от достойно. Лудогорец има актив от четири точки и при победа срещу Реал в Мадрид може да се класира за Лига Европа. Ливърпул също има четири точки, заемайки третото място.