Литекс успя да постигне домакинска победа с 4:2 над Локомотив София в среща, която се игра в Ловеч.

Двубоят бе от 13-ия кръг на родното първенство, а ловчанлии имаха известни трудности срещу противника, но все пак стигнаха до крайния успех.

След този мач Литекс е трети с 22 точки, докато Локо е 7-и с 20 точки.

В 7-ата минута домакините стигнаха до попадение. Асприля се измъкна от Хаджиев и от аутлинията сви към точката на дузпата. Там няколко негови съотборници се разминаха и топката стигна до Божиков, който от 18 метра прати топката в долния ляв ъгъл.

В 17-ата минута ловчанлии стигнаха до удвояване на резултата. В ситуацията реферът даде дузпа за задържане на Ранджелович срещу Джордан в наказателното поле. Зад топката застана Ваюши, който удвои аванса на неговия тим.