Общ преглед
Лудогорец накара България да се гордее, след като цял мач игра като равностоен с европейския шампион Реал Мадрид.

Българският шампион записа нова красива загуба, след като отстъпи с 1:2 като домакин на стадион "Васил Левски".

Мачът започна по мечтан начин за нас, след като Марселиньо откри още в 7-та минута, засичайки с глава центриране от корнер.

Реал можеше да изравни веднага от дузпа, но Влади Стоянов спаси удара на Кристиано Роналдо.

В средата на полувремето обаче гостите спечелиха втора дузпа и този път Роналдо не сгреши.

Последва равностойна игра, при която Реал имаше преимущество, но и Лудогорец направи няколко хубави контраатаки. Влади Стоянов пък показа страхотния си рефлекс.

През второто полувреме влезлият като резерва Карим Бензема вкара победното попадение след центриране на Марсело.

За Лудогорец освен разочарованието от пропуснатата възможност остана и горчивината от многото съдийски грешки. Все пак трябва да се признае, че при една от тях бе ощетен и Реал, тъй като редовен гол на Роналдо бе отменен.