Лудогорец едва оцеля при визитата си на Локомотив София и издрапа реми 2:2 в срещата от 6-ия кръг между двата тима, която се игра на стадиона в столичния квартал "Надежда".

Гостите бяха без голяма част от основните си играчи, като извън групата останаха Хамза, Терзиев, Ангуло, Моци и Дяков, а освен това Стоянов и Мишо Александров седнаха на пейката.

Анисе откри за "Орлите" в 9-ата минута след страхотен удар от дистанция, но с още по-красив гол от 30 метра Елтон изравни в 31-ата. Попадението за обрата бе дело на Том в 46-ата минута, но Анисе реализира в 83-ата минута и донесе ремито на отбора си.

Гостите доиграха мача с 10 души, след като Шоко получи втори жълт и червен картон в 68-ата минута.

След този мач Лудогорец заема 2-ото място в класирането с актив от 11 точки, докато Локо е на 5-ото място с 8 точки.