Роджър Федерер се класира за финала на силния "Мастърс" от сериите ATP 1000 в Синсинати, след като преодоля канадеца Милош Раонич с 6:2, 6:3.

Това бе шести успех за Маестрото срещу силносервиращия тенисист от общо толкова изиграни мача между двамата.

До момента Фед Експрес никога не е допускал загуба в спор за трофея на този турнир, като има 5 титли от него.

Той ще спори за отличието срещу испанеца Давид Ферер, който надви френската сензация Жулиен Бенето с 6:3, 6:2.

Федерер има огромна мотивация да спечели този финал, тъй като през сезона допусна доста неприятни поражения във финални мачове и загуби споровете за трофея на Уимбълдън, както и на силните "Мастърси" в Индиън Уелс, Монте Карло и Торонто.

Ферер и Федерер имат общо 15 мача помежду си, като всеки един от тях е приключвал с успех за швейцареца.

Това е и четвърти пореден финал за Роджър, който преди това се класира за финалните мачове в Хале, Уимбълдън и Торонто.

При жените Ана Иванович ще се изправи срещу Серина Уилямс в спор за титлата от силния турнир в Синсинати.

Сръбкинята се разправи по драматичен начин с Мария Шарапова и я победи след 6:2, 5:7, 7:5 в доста инфарктен мач.

Хубавата Ана размаза своята противничка в първия сет и след два пробива го спечели с 6:2, а във втория тя имаше аванс от два пробива и 4:0 гейма, както и сервис за 5:0.

Вместо да довърши рускинята обаче, Иванович допусна пълен обрат и взе само един от следващите осем гейма, като по този начин мачът бе пратен в трети сет.

Заключителният сет се оказа доста драматичен. Маша поведе с пробив за 2:1 гейма, след което Иванович го върна. Рускинята обаче отново достигна до пробив, този път за 3:2 гейма, но го и затвърди, като увеличи аванса си още с гейм за 4:2.

Иванович върна пробива и изравни на 4:4, но бе пробита за 4:5, като Маша стигна до момент в който да сервира за мача. Тя пропиля два мачбола и в крайна сметка бе пробита, след което Ана си взе подаването за 6:5 и с решителен пробив спечели сета и мача.

Серина от своя страна се разправи с 2:6, 6:2, 6:4 срещу намиращата се в уникална форма датчанка Каролин Вожняцки, като изпитваше сериозни затруднения на корта, но все пак стигна до успеха след обрат.