С два страхотни гола на Хамес Родригес Колумбия победи с 2:0 Уругвай на осминафиналите на световното първенство.

Халфът на Монако откри резултата в средата на първото полувреме с невероятен удар, който прати топката под напречната греда. След почивката пък след чудесна комбинация на Колумбия Хуан Куадрадо поднесе с глава назад и Родригес вкара отблизо в мрежата.

Това бе пети гол във турнира за младата звезда на Колумбия и същевременно четвърта асистенция от страна на халфа на Фиорентина.

През почти целия мач тимът на Хосе Пекерман имаше пълно превъзходство, докато в състава на Уругвай се усещаше липсата на наказания Луис Суарес, без когото нямаше никаква острота в техните атаки.

Едва към края на мача урусите натиснаха леко, но не създадоха нито едно чисто голово положение.

Така Колумбия се класира на четвъртфиналите, където ще играе с Бразилия.