Швайнщайгер не е доволен от падането на Уейн Руни. Снимка: Ройтерс

Първите два мача от четвъртфиналите на Шампионската Лига за малко да поднесат сериозни изненади.

Манчестър Юнайтед и Атлетико Мадрид поведоха срещу фаворитите Байерн Мюнхен и Барселона, но все пак и двата мача завършиха наравно 1:1.

На "Олд Трафорд" баварците очаквано доминираха от първата до последната минута, но дълго време не можеха да преодолеят блестящия в този мач Давид Де Хеа.

Юнайтед от своя страна пропусна стопроцентово положение чрез Дани Уелбек, но все пак в 58-та минута малко изненадващо поведе в резултата след като Неманя Видич засече с глава центриране от корнер.

Байерн обаче изравни десетина минути по-късно, когато влезлият току що като резерва Марио Манджукич поднесе топката с глава към Бастиан Швайнщайгер и той от десетина метра разстреля Де Хеа. В самия край на мача обаче халфът на Байерн получи леко пресилен втори жълт картон заради нарушение срещу Уейн Руни.

В другия мач Атлетико бе напълно равностоен на Барса през първото полувреме и дори пропусна две чудесни положения, пропилени от бившия нападател на каталунците Давид Вия.

След почивката обаче "Дюшекчиите" поведоха в резултата със страхотен гол на Диего, който влезе като резерва на мястото на контузилият се Диего Коста.

Барса натисна и изравни чрез Неймар, получил добра асистенция от Иниеста. До края каталунците доминираха, но така и не стигнаха до втори гол.

Така за четвърти пореден път двата тима завършват наравно и отложиха развръзката на реванша на "Висенте Калдерон".