Силва изигра най-силния си мач за Левски до момента. Снимка: Булфото

Славия загуби с 1:3 от Левски в мач от 15-ия кръг на родната "А" група, който се игра на стадион "Славия" в столицата.

Гостите откриха резултата чрез Даниел Димов, който засече центриране на Влади Гаджев. В средата на първата част Здравко Лазаров се възползва от груба грешка на "синята" защита и изравни резултата.

Левски обаче изпепели надеждите на домакините за поне точка в тази среща веднага след почивката, когато се развихри Жоао Силва, направил най-силния си мач за тима до момента. Таранът избухна с два бързи гола, като първият от тях бе от воле в пеналта.

След победата Левски събра 37 точки и се върна на върха в класирането, макар да има мач повече от шампиона Лудогорец. Славия остава на девета позиция с едва 16 пункта в актива си.