Английският шампион Манчестър Юнайтед официално е аут от Лига Европа, след като отборът бе елиминиран от испанския Атлетик Билбао. Отборът на сър Алекс загуби с 1:2 втория мач.

"Червените дяволи" загубиха и срещата реванш срещу баските, но този път мачът се игра на "Сан Мамес".

Домакините стигнаха до успеха с попадения на Йоренте и Де Маркос в 23-ата и 65-ата минути на мача и по този начин стигнаха до победата. За гостите вкара Уейн Руни в 80-ата минута.

Българският нападател на гостите Димитър Бербатов дори не бе в групата в срещата и логично не взе участие.

Така с общ резултат от двата мача 5:2 Атлетик успя да се класира за 1/4-финалите на най-комерсиалния турнир.