С два гола на Алексис Санчес и един на Лео Меси Барселона спечели убедителна победа с 3:1 в гостуването си на Байер Леверкузен в първи осминафинален мач от Шампионската Лига.

Домакините бяха забъркали истински бетон през първото полувреме, но въпреки това Алексис Санчес успя да открие резултата пет минути преди почивката след подаване на Лео Меси.

След почивката обаче мачът се оживи и домакините изравниха набързо чрез Михал Кадлец. Само три минути след това обаче отново Алексис Санчес върна преднината на каталунците след асистенция на Фабрегас.

Последваха положения и за двата отбора, като за Байер Кастро удари греда, а за Барсeлона Лео Меси направи същото.

Именно аржентинецът оформи крайния резултат две минути преди края, след асистенция на Дани Алвеш.

С това каталунците почти със сигурност се класираха напред в надпреварата и оправиха настроението си след разочароващите резултати в Примера Дивисион.