Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Звездата на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов изигра нов феноменален двубой за "червените дяволи" и донесе победата на отбора си срещу Бирмингам с 5:0. Бербо за пореден път този сезон бе играч на мача и лидер на терена.

Той заби хеттрик в срещата, взе дейно участие при попадението на Райън Гигс, постоянно разнебитваше защитата на гостите, бе в основата на всяка една атака, демонстрира фантастичен футбол и определено показа кой е №1 в Юнайтед този сезон и кой дърпа "червените дяволи" към титлата.

Митко подхвана Бирмингам още във втората минута, когато с глава откри резултата, второто си попадение Бербо заби в 31-ата минута, след което започна атаката за гола на Гигс в продължението на първото полувреме.

През втората част българинът продължи с уникалната си игра и вкара трети гол в 53-ата минута.

Така Бербо вече има 17 попадения във Висшата лига и е едноличен лидер при голмайсторите. Той има и три хеттрика този сезон, с което изравни постижението на Рууд ван Нистелрой.

Петото попадение за Юнайтед бе дело на Нани в 76-ата минута.