Слънчев бряг е прекрасен семеен курорт и трябва да си остане такъв. В това бяха категорични членът на УС на БХРА Бранимир Миланов и директорът на Института за анализи и оценки в туризма Румен Драганов пред Bulgaria ON AIR.

Междувременно хотелиери и ресторантьори от Слънчев бряг настояват за спешна среща с премиера Борисов и са изготвили 7 конкретни искания. Действията им идват на фона на поредната акция на НАП, при която бяха иззети средства от касите на някои заведения, задлъжнели към Агенцията по приходите.

"Проблемите в Слънчев бряг са от доста години и е крайно време да бъдат решени. Слънчев бряг е семеен курорт. 99% от туристите в курорта са семейства с малки и по-големи деца. В хотел с 500 туристи 4-5 са дошли да се забавляват", посочи Миланов в "България сутрин".

Още по темата

Той настоя, че трябва да има закон и ред, които да се спазват, за да остане Слънчев бряг семеен курорт.

"Очевидно обществото не вижда свършена работа от тези, които премиерът е назначил и затова се обръща към него", коментира действията на хотелиерите и ресторантьорите Румен Драганов.

Според него премиерът взима отношение по случая бавно, защото е под натиск от страна на политическите сили и има противопоставяне между министър и вицепремиер. Драганов е на мнение, че у нас има непознаване на световната практика по туризма.

"В България наричаме туризма "летен морски рекреативен" - хората отиват на море, за да могат да се възстановят и да бъдат работоспособни. Портфолиото на Слънчев бряг можете да видите, когато видите брошурите на чуждестранните туроператори", обясни той.

Според Румен Драганов предложенията на хотелиерите и ресторантьорите звучат доста архаично, а самият той ги слуша вече 20 години.

"Учудващо е, че министерството на туризма взима страна против проверките. Оказа се, че трябва да се намеси вицепремиер, за да спре шума в Слънчев бряг", завърши директорът на Института за анализи и оценки в туризма.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase