С два гола в последните минути Нидерландия победи много трудно с 2:0 Сенегал с в мач от група "А" на Мондиал 2022.

"Лалетата" стигнаха до победата с попадения на Коди Гакпо в 85-ата минута и Дави Клаасен в 98-ата, но над всички беше друг. Деютантът Андриес Ноперт спаси всичко възможно и обра овациите.

28-годишният вратар на Хееренвеен се представи на висота, за разлика от съотборниците си в атака, но все пак хората на Луис ван Гаал буквално изтръгнаха победата.

На 25 ноември Нидерландия играе с Еквадор от 18.00 часа наше време, а три часа по-рано Катар приема Сенегал, като и двата отбора ще търсят първи точки, след като загубиха на старта на Световното първенство.