Англия разпердушини дебютанта Панама с 6:1 в мач от Група G на Световното първенство по футбол.

Хари Кейн вкара хеттрик след две дузпи през първото полувреме (22 и 45) и рикошет през второто (62), с което стана едноличен голмайстор в турнира с 5 гола. Два гола добави Джон Стоунс (8, 40), а веднъж се разписа Джеси Лингард (36). Историческият първи гол за Панама пък бе дело на резервата Фелипе Балой в 78-та минута.

Така Англия спечели и втората си среща в Група G и има абсолютно равни показатели с другия лидер Белгия - 6 точки и голова разлика 8:2. Заради по-малкото получени жълти картони обаче "Трите лъва" ще бъдат на първата позиция и ще се нуждаят дори от равенство в мача с "червените дяволи", за да я запазят.

Двата отбора вече се класираха за осминафиналите.