Българската звезда в атаката на Монако Димитър Бербатов се отпуши и най-после вкара гол за отбора си. Той поведе тима си към успеха с 2:0 над Ланс в среща от 16-ия междинен кръг във френската Лига 1.

Успехът е още по-ценен за Монако заради факта, че още в 35-ата минута Уолъс бе изгонен от терена с директен червен картон заради грубо влизане.

Бербо от своя страна излезе като титуляр за отбора си и остана на терена до 72-ата минута, когато бе заменен от Дирар.

В 64-ата минута българинът навлезе в наказателното поле и бе задържан от противников футболист, като реферът даде дузпа в ситуацията. Зад топката застана българинът и вкара с хладнокръвен удар.

В 69-ата минута и гостите спечелиха дузпа, но ударът на Валдивия бе отразен от Субашич, а след това футболист на гостите при добавката стреля над напречната греда.

В добавеното време Ферейра-Караско с прекрасен удар вкара втори гол за отбора на домакините и така реши всичко в този мач.

След тази среща Монако е 8-и с актив от 23 точки, а Ланс е на 18-ата позиция с 14 точки.