Демба Ба изразява разочарованието си в мача със Саутхямптън. Снимка: Ройтерс

Челси записа пореден разочароващ резултат, след като завърши само наравно 2:2 срещу Саутхямптън в отложен мач от английската Висша Лига.

Сините поведоха с 2:0 след голове на новото попълнение Демба Ба и Еден Азар и контролираха напълно мача.

След почивката обаче нещата се промениха и "светците" изравниха с голове на Рики Ламбърт и Джейсън Пънчън.

Това бе трети провален мач за тима на Рафа Бенитес от началото на новата година след загубите от КПР за първенството и от Суонзи за купата на лигата.

Същевременно в Манчестър Юнайтед и Арсенал се класираха напред в турнира за купата на Англия, след като спечелиха преиграванията срещу Уест Хям и Суонзи.

"Червените дяволи" надделяха над "чуковете с 1:0 с гол на Уейн Руни, който след това пропусна и дузпа.

"Артилеристите" победиха "лебедите" със същия резултат след като смазаха съперника, но трябваше да чакат до 85-та минута за победния гол на Джак Уилшър.