Световният шампион Франция направи първа грешна стъпка на Евро 2020, след като завърши 1:1 срещу Унгария в Будапеща. Адската атмосфера с над 60 хиляди зрители на “Пушкаш Арена” бе по вкуса на домакините, които поведоха в резултата във втората минута на добавеното време на първата част след гол на Атила Фиола.

След почивката Усман Дембеле удари греда, а Антоан Гризман все пак реализира в 66-та минута. Това бе 7-ми гол на Гризман на европейски финали, а повече от него имат единствено Мишел Платини (9) и Кристиано Роналдо (11). В крайна сметка французите не успяха да смълчат трибуните и направиха битката в Група F много интересна.

За момента “петлите” имат 4 точки, пред Португалия с 3, Унгария с 1 и Германия с 0. След около час обаче в Мюнхен Бундестимът посреща Португалия и може да промени коренно ситуацията в групата.