Снимка: Levski.bg

Локомотив Пловдив победи с 2:0 Левски в първи 1/2-финален мач за Купата на България, игран на стадиона в парк "Лаута".

"Черно-белите" се наложиха напълно заслужено и победата им можеше да бъде по-изразителна. От своя страна "сините" се представиха под всякаква критика и за всички 90 минути отправиха едва един точен удар.

Той беше дело на Станислав Костов в средата на второто полувреме, но по-скоро изпълнението му може да бъде окачествено като подаване към вратаря Мартин Луков.

И двата гола паднаха през първото полувреме. В 23-ата минута Димитър Илиев вкара след диагонален удар, а в 44-ата Бирсент Карагерен се разписа след страхотна атака на Локомотив. Реваншът в София ще се играе на 16 юни.