Реал Мадрид сдаде първото място в Испания, след като допусна изненадваща загуба с 0:1 от Майорка в двубой от осмия кръг на Ла Лига, игран на стадион "Иберостар".

Футболистите на треньора Зинедин Зидан не успяха да се пригодят към силната преса на домакините и получиха гол рано-рано в срещата, който бе дело на Жуниор Лаго (7').

През втората част затрудненията на "белия балет" в атака продължиха и сериозните опасности пред вратата на "Лос меренгес" липсваха. Като за капак на всичко в 74-ата минута мадридчани останаха с човек по-малко, след като Алваро Одриосола получи втори жълт картон.

Така Реал слезе от върха и вече се намира на второто място с актив от 18 точки, с 1 по-малко от кръвния враг Барселона, който остана лидер след победата над Ейбар с 3:0 по-рано днес. Отборът на Майорка пък е 14-и с 10 пункта.