Отборът на Хърватия се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по футбол, след като победи Дания с 4:3 след дузпи (1:1 в редовното време и продълженията) в равностоен и драматичен двубой от осминафиналите на шампионата.

След като двата отбора си вкараха по един гол още в първите 4 минути в 116-та минута Лука Модрич изпусна дузпа и датчаните влязоха в дузпите с по-добро самочувствие.

Там драмата не искаше да си отиде. Даниел Субашич и Каспер Шмайхел спасиха общо 5 дузпи. Ивн Ракитич вкара решаващият удар от бялата точка за 3:2 и прати тима си на четвъртфинал.

Там Хърватия ще се изправи на 7 юли от 21,00 часа срещу отбора на домакините от Русия, който също с дузпи отстрани Испания.