Снимка: Булфото

Левски победи с 1:0 Ботев Пловдив в дербито от 21-ия кръг на Първа лига, играно в София.

Двата отбора направиха здрав мач, в който интересните положения липсваха, с изключение на гредите на Антонио Вутов и Тодор Неделев. През всички 90 минути "сините" имаха териториално надмощие, но както и през есента, срещнаха сериозни трудности пред отбелязването на гола.

Така се стигна до 89-ата минута, когато Пламен Димов си вкара автогол след центриране на Роман Прохазка.

По този начин Ботев допусна 20-та поредна загуба на "Герена" и кошмарът му на този стадион продължава с пълна сила.

Левски пък продължи 100%-вия си актив в своя дом от началото на сезона и вече има 42 точки, но остава далеч зад лидерите Лудогорец (51) и ЦСКА (50). Пловдивчани пък заемат 5-то място с 32 т.