Снимка: архив "Булфото"

Лудогорец триумфира в Пилзен и отново го направи!

Феноменът от Разград за втори път успя да се класира за груповата фаза на Шампионската лига и така пренаписа историята на българския футбол. До момента нито един български отбор не е участвал два пъти в групите на турнира.

''Орлите'', водени от Георги Дерменджиев, постигнаха реми 2:2 срещу чешкия гранд Виктория при гостуването си в Пилзен и така с общ резултат 4:2 в своя полза успяха да елиминират противника си, пише gol.bg.

Така след две години отсъствие Лудогорец отново ще играе в групите на най-комерсиалния турнир, което е огромен успех за българския футбол като цяло.

Треньорът на гостите пусна абсолютно същия стартов състав, който излезе в първия мач, в София.

В този мач обаче играта на ''орлите'' не бе толкова блестяща, но те изиграха прекрасно срещата що се отнася до тактиката.

В 7-ата минута Дюриш даде аванс на гостите в резултата, но само десет минути след това Мисиджан успя да изравни.

Матею донесе успеха на чехите в 64-ата минута, след като малко преди това по спорен начин бе отменен гол на Пилзен. В 95-ата минута Кешеру изравни.

В крайна сметка Лудогорец постигна целта си и ще бъдем свидетели отново на футбол от най-високото ниво в България.