Реал Мадрид успя шокиращо да обърне Барселона с 2:1 на "Ноу Камп" в "Ел Класико. Мегадербито от 31-ия кръг на Примера дивисион започна с едноминутно мълчание в памет на легендарния Йохан Кройф.

В двата състава нямаше изненади, но изненадващ бе пропускът на Луис Суарес в 10-ата минута, след като урусът не успя да вкара на празна врата и се размина с топката.

Жерард Пике даде аванс на Барса в 56-ата минута, но в 63-ата Бензема изравни след фантастична задна ножица. По всичко изглеждаше, че каталунците ще стигнат до втори гол, но Роналдо ги отказа в 85-ата минута.

По този начин Барса е лидер с актив от 76 пункта на върха, като тимът вече има 7 точки преднина пред Реал, вместо 10. "Белия балет" е 3-и с актив от 69 точки и възроди надеждите си за титлата.

Успехът за мадридчани е още по-сладък и с оглед на факта, че отборът завърши мача с човек по-малко, след като в 82-ата минута реферът изгони Серхио Рамос след втори жълт картон.

Успехът е 93-и за Реал в общата статистика, докато техният противник има с три победи по-малко.