С два гола на Лео Меси Барселона победи Байерн Мюнхен напълно заслужено с 3:0 в първи полуфинален сблъсък на Шампионската лига, игран на стадион "Ноу Камп".

Каталунците имаха тотално превъзходство през първото полувреме, но Мануел Нойер спаси с крак удари отблизо на Луис Суарес и Дани Алвеш. Роберт Левандовски пък не уцели вратата от пет метра, оставайки сам срещу Марк-Андре тер Стеген.

През второто полувреме баварците изтласкаха противника си от своята половина, но Меси откри резултата четвърт час преди края с изстрел извън пеналта. Само три минути след това суперзвездата на Барса вкара втори гол, копвайки над Нойер.

Така Меси вкара своя 77-и гол в Шампионската лига и изпревари Кристиано Роналдо във вечната класация на голмайсторите в турнира.

В последната минута на добавеното време Барса довърши мюнхенци с трети гол, чийто автор стана Неймар, а Меси записа асистенция. Реваншът е на 12 май на стадион "Алианц Арена" в Мюнхен.