Снимка: Булфото

Лудогорец завърши годината с победа, след като надви на свой терен Ботев Пловдив с минималното 1:0.

Така отборът финишира на второто място в класирането, като има в актива си 41 точки и е на 3 точки зад лидера ЦСКА.

Срещата бе от 19-ия кръг на шампионата и се игра на стадиона в Разград.

Анисе вкара единственото попадение в 27-ата минута.

Tреньорът на домакините Георги Дерменджиев пусна по-рано в почивка Владо Стоянов, Дани Абало и Фабио Ешпиньо, но липсата им не попречи на отбора да победи.

Домакините изпуснаха няколко пъти сам срещу вратаря и можеха да стигнат до много по-убедителен резултат. Това е и 21-и пореден мач без загуба на "Лудогорец Арена" за домакините.

През втората част отборът на Ботев заигра по-открито и изпусна няколко отлични шанса да изравни резултата.