Борусия Дортмунд надигра тотално Арсенал и спечели напълно заслужена победа с 2:0 на старта на Шампионската Лига на своя стадион "Сигнал Идуна Парк".

Домакините имаха пълно преимущество през първото полувреме и в края му имаха 15-1 положения за гол. Изглеждаше, че Арсенал ще удържи суха мрежа до почивката, но в последната минута Чиро Имобиле вкара чудесен гол след индивидуален пробив.

Преди него пък Дани Уелбек пропусна единственото, но много чисто положение за Арсенал.

Само три минути след почивката Дортмунд уби интригата с втори гол на Обамеянг, който получи асистенция от Гроскройц и заобиколи Шчесни, за да вкара на празна мрежа.

След това Борусия прие играта в своята половина, но продължи да е много по-опасния отбор и можеше да вкара и трети гол, ако не беше лакомията на Мхитарян.

Към края на мача Уелбек и Подолски изпуснаха добри възможности да направят загубата на гостите по прилична.